התקווה לחבוק ילד באמצעות הליך פונדקאות או תרומת ביצית

17.09.2017 //  מאת: שי קסלר

על אף המסירות הישראלית להקמת משפחה נורמטיבית שכוללת הורים ומספר ילדים, עבור 15% מכלל האוכלוסייה זה לא תמיד עניין קל או מובן מאליו, אז מה עושים כשזה פשוט לא מצליח?

השאיפה הישראלית המקובלת להקמת משפחה נורמטיבית, שכוללת זוג הורים ומספר ילדים, מובילה את הזוגות לעשות כל שביכולתם כדי שהדבר הזה יצליח. גם אם הדבר מצריך התערבות רפואית מיוחדת. משום כך ישראל נחשבת לאחת המדינות המובילות בעולם בתחום טיפולי הפוריות. כאשר גם טיפולי הפוריות בבתי החולים לא מצליחים, חלק מהלוקים במחלת האי-פוריות, שהיא מחלה לכל דבר, נאלצים לעבור ל"שלב הבא" – שימוש באם פונדקאית, שתישא את העובר עבורם, או הליך של תרומת ביצית. מכיוון שקשה להעלות על הדעת משהו יקר יותר לאדם מאשר בני משפחתו, ובמיוחד ילדיו, ברור הדבר שאם כבר פונים להליכים כמו פונדקאות או תרומת ביצית, יש לעשות זאת אצל המומחים ביותר בתחום. החברה המובילה בתחום המורכב הזה, שלה שנות ניסיון רבות ומאות ילדים שנולדו בעזרתה ובעקבותיהם גם מאות משפחות מאושרות, היא "מנור מדיקל", חברה ישראלית שנחשבת למובילה מסוגה בארץ וגם בעולם.

התקווה לחבוק ילד

אנחנו מספקים פתרונות איכותיים וייחודיים לזוגות אשר איבדו את התקווה לחבוק ילד, מסבירים ב"מנור מדיקל". לפרויקט שלנו אין אח ורע בעולם וכולו מבוסס על רפואה ישראלית נטו ברמה הגבוהה ביותר. את המרכז הבין לאומי שלנו הקמנו במדינת גאורגיה ששם החוק מאפשר לבצע הליכי פונדקאות. להליכי הפונדקאות בגאורגיה קיימים יתרונות שונים מישראל, כגון זמינות מידית לפונדקאיות אין צורך לעבור ועדות שונות, ניתן להחליף פונדקאית ועוד...
הצוות שלנו מונה 65 אנשי מקצוע מומחים בתחומם החל מרופאים, מנהלי מעבדות ואמבריולוגים מהשורה הראשונה בישראל, ועד צוות של אחיות מוסמכות, ליווי רגשי, משפטנים וצוות אדמיניסטרטיבי גדול. זהו פרויקט לוגיסטי מורכב מאין כמוהו שהפך את גיאורגיה למקום שיש בו רפואה מערבית לכל עניין ודבר".

להיות בידיים ישראליות

הבלעדיות במנור היא שהתהליך כולו מוטל על כתפי הצוות הישראלי וכמו כן האחריות הרפואית, ללא תלות בגורמים מקומיים בחו"ל. "אנו היחידים שלא מתווכים ולא מרוויחים מצערם של הזוגות" מדגישים במנור, אנו סומכים רק על עצמנו ולכן הצוות שלנו בלבד מבצע את ההליך בחמלה ובמקצועיות החל משלב גיוס הפונדקאית ועד השמחה הגדולה כאשר המשפחה חוזרת לארץ בידיים מלאות.
זוגות אשר עברו שנים של טיפולים כושלים וסבל גדול ולבסוף הגיעו לפונדקאות חייבים להיות בטוחים שהם נמצאים בידיים הכי טובות והכי אחראיות, כי כעת כבר אין מקום לטעויות. המספרים מדברים בעד עצמם: מדי חודש מתחילים בממוצע כ-15 זוגות את התהליך ועד חודש אוגוסט 2017 טופלו בחברה כ-700 זוגות בהליכי פונדקאות.

צילום: שאטרסטוק

תרומת ביצית מחו"ל

קבוצת "מנור מדיקל" מפעילה פרויקט ייחודי נוסף של תרומת ביצית מחו"ל עבור נשים ישראליות שהביציות שלהן אינן טובות דיין. מדובר בנשים בגילאים מבוגרים יותר שרוצות להיות אימהות. כמו כן, הטיפול מיועד גם לנשים צעירות עם תגובה שחלתית ירודה או לאחר ניתוח כריתת שחלה.

"מחקרים מראים כי הסיכוי ללדת ילד בריא בעקבות טיפולי פוריות נמצא בירידה ככל שעולה הגיל: עד גיל 33 הסיכוי עומד על 28%-30%; בגיל 37-39 הסיכוי הינו 14%-17%; בגיל 40 הסיכוי כבר יורד ל-10%; בגיל 42 הוא עומד כבר על 4%; בגיל 43 על 2%; בגיל 44 מדובר ב-1% בלבד; ואילו בגיל 45 הסיכויים כמעט אפסיים ועומדים על 0.2%"

קליניקה בניהול רפואי ישראלי

גם פרויקט תרומת הביצית הוקם על אותו מודל של רפואה ישראלית בחו"ל.
קבוצת מנור הינה החברה היחידה בתחום אשר מפעילה קליניקה בקייב ע"י צוות ישראלי מקצועי ומנוסה שאחראי על ביצוע ההליך החל מגיוס התורמות ובדיקתן ועד הרגע שהעוברים נוחתים בארץ והכל ללא שום תיווך של גורמים חיצוניים או רופאים מקומיים.
הקליניקה מאושרת ע"י משרד הבריאות הישראלי ונחשבת לאחת המוצלחות באוקראינה ובעלת אחוזי הצלחה גבוהים ומרשימים של 63% הצלחה.
האמבריולוגים הישראלים מטיסים את הזרע לקליניקה ושם יוצרים את העוברים, לכן אין צורך לטוס לחו"ל ולעבור מסע מטלטל ומתיש.
העוברים חוזרים טריים לישראל באינקובטור מיוחד ובארץ מתבצעות ההחזרות למטופלות ע"י הרופא האישי.
המסלול של מנור מותאם גם לנשים יחידניות וכולל יתרונות נוספים כמו בחירת תורמת על פי תמונה עדכנית ותכניות תשלום ייחודיות וגמישות.
ההצלחה מדברת בעד עצמה: בכל שנה נולדים רק בארץ כ-500 ילדים מתרומת ביצית !

"לכל אישה מגיע להיות אימא ולכל זוג מגיע להקים משפחה"

לפגישת יעוץ ללא עלות וללא התחייבות: